www.experts.in.ua

Русский  |  Українська

Регистрация  |  Логин:


Пароль:


запомнить



Портрет регіону

Опис проекту: мета, задачі, механізм реалізації


Боротьба з туберкульозом в Україні

По запиту Національної ради із захисту прав та безпеки


Аналіз Проблемної карти України

Результати першого етапу проекту

Головна

Події

Дайджест ЗМІ

Аналітика

Проекти

Опитування

Регіони

Форум

Експерти

Прогноз експерта

Бібліотека

Партнери

Про портал

Офф-лайн

Фотоархів

Контакти

Відгуки

Посилання

...

Рубрики

Економіка

Політика

Освіта

Охорона здоров'я

Володимир Бахрушин

Доступ закрыт ...

Отзывы


Микола Ожеван

- Є такий знаменитий вислів про "первый блин"...

Доступ открыт ...


Володимир Фесенко

Україна стане членом НАТО?

Доступ открыт ...

Головна  /  Дайджест ЗМІ

Нову еру у запобіганні інфарктам та інсультам провістили українські вчені

Охорона здоров'я   26.04.06  |  Гіппократ  |  Вікторія Чорноморська

На долю основних серцево-судинних недуг, зумовлених атеросклерозом, припадає 50% смертельних випадків серед усього дорослого населення Європи та Північної Америки. Атеросклероз - хронічне захворювання, якому властиве потовщення та ущільнення стінок артерій з утворенням жирових (ліпідних) відкладень - атеросклеротичних бляшок, які виступають у просвіт судини, через що вона звужується. Ліпідні відкладення найчастіше вражають судини головного мозку та серця, а також судини нирок, верхніх та нижніх кінцівок і т.д. Атеросклероз судин зумовлює ішемічну хворобу серця, стенокардію, інфаркт міокарда, ішемічний інсульт тощо.

18 квітня представництво фармацевтичної компанії AstraZeneca (Великобританія) організувало у конференц-холі київського готелю "Radisson SAS" Експертну Раду на тему "Нові стандарти у лікуванні атеросклерозу".

На засідання Експертної Ради зібралися провідні фахівці вітчизняної кардіології, щоб обговорити поточний стан і можливості лікування пацієнтів з серцево-судинними хворобами, які розширяються з введенням у практику найновішого гіполіпідемічного препарату - засобу, який знижує рівень холестерину в крові та перешкоджає утворенню нових жирових відкладень.

Стан серцево-судинних захворювань в Україні присутнім презентував директор Інституту кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України, член-кореспондент АМН України В.М.Коваленко:

- За останніми даними, найчастішими наслідками атеросклерозу є інфаркти та інсульти. Найбільш поширеною хворобою серцево-судинної системи в Україні є ішемічна хвороба. Кількість хворих на ішемічну хворобу та артеріальну гіпертензію разом становлять близько 7,5 млн осіб.

За словами директора інституту, на відміну від європейських держав, в Україні вдвічі більше інсультів, аніж інфарктів. У жінок інфарктів та інсультів трапляється у 5 разів більше, аніж у чоловіків. Таким чином, уявлення про те, що жінки здоровіші за чоловіків та живуть довше, є в цьому плані своєрідним міфом.

Поряд з лікуванням у боротьбі з атеросклерозом відіграє свою важливу роль первинна профілактика - здоровий спосіб життя. Серед провідних факторів ризику - надлишкова маса тіла, артеріальна гіпертензія. Нікуди не дінешся, але одним із передумов розвитку атеросклерозу є зміни судинної стінки й генетичне порушення обміну ліпідів в організмі хворого.

- Між рівнем холестерину в судинах та смертністю існує прямий зв’язок: чим більше холестерину - тим вища смертність. - Каже академік Г.В.Дзяк. - Найважливішим органом, який бере активну участь в обміні ліпідів, є печінка. Далі важливу роль у ліпідному обміні відіграє кишечник. Слід звернути увагу на особливості утворення атеросклеротичних бляшок. Цей процес розпочинається у молодому віці, з роками відкладень стає все більше й більше, аж поки починає розвиватися сам атеросклероз, і людина стає пацієнтом лікаря.

За словами професора М.І.Лутая, ефективність статинів у зниженні холестерину в організмі хворого сьогодні доведена величезною кількістю клінічних досліджень. Вони засвідчили: від застосування цієї групи лікарських препаратів знижується смертність не лише від серцево-судинних захворювань, а й загальна.

У свою чергу член-кореспондент АМН України К.М.Амосова підкреслила, що статини - це сьогодні єдині препарати, які мають ще й протизапальний ефект у лікуванні судинних хвороб. Окрім того, що вони знижують рівень холестерину, це чудові кардіопротектори, які проявляють свою дію вже протягом перших 24 годин застосування. Тому статини настільки ефективні, зокрема, у лікуванні інфаркту міокарда.

- З введенням у медичну практику статинів можна було б вирішити багато проблем вітчизняної охорони здоров’я, - впевнений професор Ю.М.Сіренко. - Але в нашій державі з цим твориться справжня катастрофа. В Україні статини застосовує лише 0,5% тих хворих, яким вони так необхідні!

З цим погодився й академік Г.В.Дзяк. За його словами, статини сьогодні, на жаль, займають не настільки почесне місце у лікуванні серцево-судинної системи, як того заслуговують. Цю проблему наші практикуючі лікарі або ігнорують, або перебувають у стані роздумувань над тим, як її вирішити. Тим часом застосування за спеціальною схемою препаратів групи статинів дає змогу не за такий вже довгий час знизити рівень холестерину на 25%!

Хто має приймати статини? Хворі з ішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертензією, ті, хто пережив інсульт, інфаркт, хто має цукровий діабет ІІ типу. Діабет - це також один із факторів ризику розвитку серцево-судинної патології. І саме останні є провідною причиною смертності від цукрового діабету.

До статинів належать аторвастатин, симвастатин тощо. Але увага провідних вчених України у галузі боротьби з серцево-судинними хворобами на нараді була прикута до статину нового покоління - розувастатину, який випускається великобританською компанією AstraZeneca під торговою маркою "Крестор". Голова Представництва компанії в Україні В.Ігнатов повідомив, що цей препарат - інноваційний у відношенні властивостей, режиму прийому, зменшення кількості побічних ефектів. Він безпечний для пацієнта, зручний для призначення лікарем і, безперечно, ефективний. Через це "Крестор" схвалений до застосування у 75 країнах світу, враховуючи Європу та США.

Попри те, що Експертна Рада поставила всі крапки над "і" у вирішенні проблеми попередження та лікування атеросклерозу, одне питання у провідних вчених все-таки залишилося відкритим - як заохотити лікарів до широкого застосування у практиці статинів, які доводять свою високу ефективність на практиці? Учасники зібрання зійшлися на думці - треба робити почин і пробивати стіну непоінформованості медиків про ноу-хау у світовій практиці лікування атеросклерозу. Можливо, саме це таки допоможе знизити кричущі показники смертності від інсультів та інфарктів в Україні?


: http://www.hippocrat.com.ua/publicism/astrazeneca/

Назад  | 

Новини

28.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

У Запорізькій області двоє людей захворіли на ботулізм

28.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Верховна Рада розчарувала Ющенка

28.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Щеплення так і не подружилися з українськими дітьми

28.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Україна й Грузія готовлять "газовий" обхід Росії

28.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

В Харкові відкрилася Міжнародна науково-практична конференція "Накопичувальна пенсійна система: світовий досвід та перспективи її розвитку"

28.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Жінка звинувачує пологовий будинок у каліцтві дитин

...


Розробка і підтримка – Центр інтелектуальних ресурсів і технологій.
Всі права захищені. Використання матеріалів порталу дозволяється за умови посилання (для Інтернет-видань – гіперпосилання) на www.experts.in.ua

Редакція порталу "Всеукраїнська експертна мережа" може не поділяти думку автора публікації. Відповідальність за достовірність фактів, наведених в публікації, несе її автор

Україна, Київ, 01001, вул. Костьольна 4, оф. 8
Тел: +38 (044) 494-24-61, Факс: +38 (044) 494-24-62
E-mail: