|
![]() |
|
ГоловнаПодіїДайджест ЗМІАналітикаПроектиОпитуванняРегіониФорумЕкспертиПрогноз експертаБібліотекаПартнериПро порталОфф-лайнФотоархівКонтактиВідгукиПосилання
РубрикиЕкономіка Політика та суспільство Освіта Охорона здоров'я Культура
|
Головна / Аналітика Ми не пересічні
![]() Французький письменник Антуан
Співвідношення доходів громадян – це не лише співвідношення грошей в кишенях, це ще й співвідношення можливостей самореалізації.
В російській мові є слово «незаурядный», що в перекладі на українську звучить як «непересічний». Відповідно, за логікою, слово «пересічний» в перекладі на російську мову повинно звучати як «заурядный». Чи може російський політик дозволити собі словосполучення «заурядные русские»? У нас подібні висловлювання — буденна річ. То чому ж нас так зневажають ті, хто вважає себе «великими українцями»?
На початку XX ст. в Європі співвідношення доходів 20% найбагатших людей до доходів 20% найбідніших становило приблизно 20/1. Сьогодні цей показник не перевищує 7/1, а на батьківщині шведського соціалізму становить 3,5/1. В Японії, яку ніхто і ніколи не звинувачував у соціалізмі, цей показник становить 4/1, зате в Гондурасі — 38/1. Вдумуючись у ці цифри, можна зрозуміти, що демократія – це форма правління домінуючого середнього класу. Саме домінування середнього класу забезпечує високі стандарти для всіх.
Україна останніми роками постійно декларує своє прагнення до євроінтеграції. Але з чим ми ідемо до Європи? В той час, коли середня зарплата в Україні не перевищує 1000 грн. зарплата депутата ВР становить 20 000 грн. Але середня зарплата – це не доходи 20% найбідніших. Суму 1000 грн. можна спокійно ділити на 2. Щонайменше на 2. Гондурас з його співвідношенням 38/1 уже відпочиває. Можна було б продовжувати рахувати гроші в депутатських кишенях, але краще спробувати відповісти на наступні запитання:
Чи потрібен сучасній Європі «ЄвроГондурас»?
Чи можлива в сучасній Україні справжня демократія?
Чи варто ображатися на Європу за те, що не поспішає відкривати перед нами двері?
Провідні західні фахівці вважають співвідношення доходів 10/1 критичним. В разі перевищення цього показника країна повноцінно розвиватися уже не може. Перспективи – це люди, які роблять перспективи. Чим більший відсоток людей в країні мають можливості для самореалізації, тим кращими будуть перспективи цієї країни.
Які перспективи має Україна в разі збереження сьогоднішнього рівня співвідношення доходів? У нас навіть банани не ростуть.
За 15 років незалежності
Володимир Ільків
Львів 12.08.2006
Назад | |
Бібліотека22.08.06
22.08.06
22.08.06
08.08.06
27.07.06
19.07.06
19.07.06
19.07.06
19.07.06
19.07.06
|
![]() |
Розробка і підтримка – Центр інтелектуальних ресурсів і технологій. Редакція порталу "Всеукраїнська експертна мережа" може не поділяти думку автора публікації. Відповідальність за достовірність та аутентичність фактів, наведених в публікації, несе її автор Україна, Київ, 01001, вул. Костьольна 4, оф. 8 |
|