На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Экономика

Відкритий лист Прем'єр-міністрові України Миколі Азарову

Версия для печати Версия для печати
№ 16-13 від 14.02. 2013 р.

Прем'єр-міністрові України
Миколі Азарову

Перший віце-президент Асоціації "Укрсудпром"
Віктор Лисицький

Виконавчий директор Асоціації "Укрсудпром"
Юрій Алексєєв


Пропозиції Асоціації "Укрсудпром" в
Державну програму активізації
розвитку економіки на 2013-2014 роки
 

Шановний Миколо Яновичу!

Асоціація суднобудівників України "Укрсудпром" у принципі рішуче підтримує ідею активізації розвитку економіки України як таку. Адже можна навести десятки прикладів, коли суттєве прискорення зростання тих чи інших науково-виробничих комплексів України може бути забезпечено прийняттям та впровадженням у життя доволі зрозумілих загальновизнаних заходів. Й, до речі, переважно без залучення коштів державного бюджету.

Саме тому ми пропонуємо забезпечити у прискореному режимі реалізацію лінії, котра склалася у вересні минулого року за ініціативою фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

Зміст наших пропозицій

Верховна Рада України 6 вересня 2012 р. прийняла Закон України № 5209 "Про проведення економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості". Цим Законом передбачено визнати суднобудування пріоритетною галуззю економіки України та провести з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року економічний експеримент з метою створення підприємствам суднобудівної промисловості умов, необхідних для збільшення обсягу виробництва продукції та надходжень до державного бюджету, за рахунок підвищення ефективності та конкурентоспроможності продукції суднобудування.

На сьогоднішній день Закон не працює, для його ефективного виконання необхідно, згідно ст. 3 цього Закону, терміново:

1. Прискорити прийняття проектів Законів України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку із проведенням економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості" №10361 від 12.04.2012р. та проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку із проведенням економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості" № 10528 від 24.05. 2012р., які направлені на законодавче врегулювання проблемних питань суднобудівної галузі та знаходяться на розгляду у Парламенті.

2. Розробити механізм надання державних гарантій за іноземними кредитами, що надаються іноземними державами, банками, міжнародними фінансовими організаціями, а також зобов’язань перед іноземними замовниками за зовнішньоекономічними договорами (контрактами).

3. Розробити механізм здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації ставки за кредитами комерційних банків до рівня облікової ставки Національного банку України, діючої на дату сплати відсотків за отриманими кредитами.

4. Вирішити питання спеціального регулювання щодо будівництва суден та інших плавзасобів для України на вітчизняних підприємствах з переважним правом будівництва суден за державним замовленням на державних верфях.

Сьогодні, держава веде роботу по збільшенню видобутку власного газу, зокрема шляхом розвідки і освоєння Азово-Чорноморського шельфу. У цьому напрямку на державному рівні ведеться оновлення інфраструктури та йде придбання у іноземних компаній технічних засобів - плавучих бурових платформ, суден постачальників, буксирів та інших засобів та обладнання. В той самий час вітчизняні суднобудівні підприємства, маючи резерв виробничих потужностей та значний досвід, як в проектуванні, так і в будівництві таких суден і технічних засобів, не залучаються.

5. Відновити "Координаційну раду з питань розвитку морський індустрії України", яка була ухвалена Постановою КМУ від 13.07.2004 р. № 898 та ліквідована постановою КМУ від 18.08.2005 р. № 753. Це був постійно діючий колегіальний робочий орган Кабінету Міністрів України, призначений для розгляду проблем і перспективних завдань комплексу морської індустрії.

Питання суднобудівної галузі слід враховувати в планах розвитку кластеру усієї морської індустрії, а саме: судноплавство, порти, суднобудування, судноремонт, рибальство, шельфові технології та інше. За всі роки незалежності сфери морської індустрії України розвивалися майже автономно, що не сприяло консолідації інфраструктури морського бізнесу на розвиток вітчизняного суднобудування. Це призвело до того, що суднобудівні заводи недостатньо завантажені (до 30%) і майже не працюють на внутрішній ринок. Динаміка зміни технічного стану транспортного, риболовецького та інших флотів України за всі останні роки не утішлива. Через старіння і вкрай слабке поповнення флоту новобудовами ми практично втратили власний флот, що призвело до невиправданого домінування на внутрішньому ринку зовнішніх перевізників (до 94%), і вимушені витрачати значні ресурси на фрахт іноземних суден, у тому числі і для транспортування власної продукції.

З повагою,

Перший віце-президент
Асоціації "Укрсудпром"                                     Віктор Лисицький

Виконавчий директор
Асоціації "Укрсудпром"                                     Юрій Алексєєв


| Количество показов: 1023 |  Автор (привязка):  Лисицький Віктор Іванович |  Автор:  Юрій Алексєєв |  Голосов:  5 |  Рейтинг:  3.75 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Гадзевич Олег Іванович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Підручник з української літератури: Історія і Теорія

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua