Післязавтра

Дніпровський каскад гідростанцій несе в собі смерть не лише Україні, а й цілому світові... Ми живемо на бомбі сповільненої дії. Хоча МНСники і запевняють, що прорвати будь-яку з дніпровських дамб зможе лише вибух ядерної бомби, не варто розслаблятися... 

Чорнобильська аварія – не все, на що здатна Україна... 

Руйнування Київського водосховища може призвести до всесвітньої екологічної катастрофи. За словами керівника незалежної міжнародної групи вчених з питань прогнозування наслiдкiв катастроф i надзвичайних ситуацій Василя Кредо, Дніпровський каскад – похилий крутоперепадний об’єкт. Якщо в наслідок навіть не надто сильного землетрусу постраждає Київська ГЕС, то земляна гребля, аварійність якої сьогодні сягає 93%, буде знищена. На столичні райони Оболонь та Троєщину, а в результаті і на всю Україну, хлине радіоактивне цунамі з води „Київського моря”. 

За даними групи, у випадку прориву Київської греблі, 27 українських міст буде знищено. Помре близько 15 мільйонів людей.   

Після 1986 року, на думку Кредо, у Київське водосховище потрапила неймовірна кількість радiонуклiдiв, що були змиті опадами iз радiацiйно забруднених територій Бiлорусiї, Росiї та України й поступово накопичилися у придонному мулi. Висока аварійність Київської греблі дає підстави вважати Київське море найнебезпечнішим об’єктом всієї земної кулі.  

У разi руйнування греблі, або дамби найвищого за течiєю „Київського моря”, радiонуклiди невiдворотно розтечуться всією Україною та врешті потраплять до Атлантичного океану.  До того ж в зонi затоплення опиняється найпотужнiша у Європi Запорiзька АЕС iз шiстьма реакторами-“мiльйонниками”. Отже, каскад реально загрожує всьому свiтовi екологiчною (а можливо, i ядерною) катастрофою небувалого масштабу. На відновлення території, по якій пройде цей мул, буде необхідно мінімум тисячу років.     

Іде велика вода  

Для Черкащини ж найнебезпечнішою є Канівська дамба. Два з половиною кубічних кілометри води вивільниться, якщо її прорве. Вода хлине на місто, затоплюючи дорогою усі прибережні села.  На території області буде підтоплено близько 223 кілометрів прибережної території, а в самих Черкасах – 14,6 кілометри. Під водою опиняться Сокирне, Канів, Золотоноша та мікрорайони Черкас – Дахнівка і Митниця. Область втратить автомобільні та залізничні дороги.  

Дорогою до Черкас, на кожному повороті русла Дніпра, хвиля втрачатиме швидкість і потужність. Останньою перепоною хвилі на шляху до міста стане Черкаська дамба, де для проходу вода матиме лише 1 кілометр під мостом.    

Для того щоб дійти до міста, хвилі вистачить максимум 4-х годин. За цей час черкаські МНСники сподіваються евакуювати зі спальних районів міста близько 50-ти тисяч людей – жителів Дахнівки та Митниці. Їхні домівки буде підтоплено.  

Людей врятують, – запевняють в управлінні МНС. Але як бути з майном, будiвлями, мостами, комунiкацiями? Що станеться з селами та Черкасами, де почнеться мародерство?  

Чи може прорвати Канівську дамбу? 

Канівська дамба заввишки – 25 метрів. На переконання черкаських МНСників, в наших умовах не можливо створити хвилю, яка б могла її накрити, а прорвати  дамбу зможе лише ядерна бомба...  

Безперечно, на Черкащині не буває цунамi, потужних землетрусів і тайфунів. Але ж ніхто не застрахований... Руйнування греблі може відбутися через:

Можливо, ці факти дещо й фантастичні, проте досить імовірні. Пригадаймо як хаотично літають українські ракети та вибухають склади боєприпасів.  

Канівську дамбу охороняє лише воєнізована охорона, а це звичайні люди. До того ж, на скільки б не була воєнізована та озброєна охорона, вона навряд чи зможе впоратися із надзвичайною ситуацією.  

Майже рік тому домівки більше мільйона киян могли опинитися під водою, якби анонімний прихильник голови Донецької облради Бориса Колесникова (який тоді перебував під арештом) виконав свою погрозу і підірвав греблю Київської гідроелектростанції. Для того, щоб тримати в напрузі весь Київ, йому було достатньо повідомити про замінування 40 рефрижераторних вагонів, які стояли на залізничній колії, неподалік від греблі. Щоб затопити лівобережні райони столиці, вистачило б і 15-ти хвилин. 

Система спостереження не здатна запобігти самій аварії. В кращому разі аварiйно-небезпечну ділянку вдасться швидко відремонтувати, в гіршому — доведеться оголошувати i оперативно здiйснювати евакуацiю населення iз зони, якiй загрожуватиме затоплення. 

До теми 

Весь Днiпровський каскад гiдростанцiй вiд самого початку планувався вищим партiйним керiвництвом у Москвi та будувався як комплекс оборонних споруд. В разi початку наступу вiйськ на територiю УСРСР дамби чи греблi штучних морiв мали бути пiдiрванi, що спричинило б руйнування гiдрохвилею, прорив комунiкацiй, мостiв, знищення багатьох мiст i сiл, включаючи частину районiв Києва, обласнi центри Днiпропетровськ, Запорiжжя, Херсон, багато iнших населених пунктiв.


| Количество показов: 2763 |  Автор:  Тетяна Мартинова |  Голосов:  5 |  Рейтинг:  2.95 | 

Возврат к списку


Материалы по теме:

Аналитика



Разработка и поддержка – Центр интеллектуальных ресурсов и технологий.
© Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua