На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Аналитика / Экономика

Як змінився ринок праці протягом останніх півроку

Версия для печати Версия для печати

Консалтинговим Агентством "Персонал" постійно ведеться моніторинг друкованих засобів масової інформації з метою аналізу ситуації на міському ринку праці 

Моніторинг ЗМІ дає змогу отримати дані, які, з одного боку є більш об'єктивними, у порівнянні з офіційною статистикою, оскільки відображають реальні економічні процеси. Це пояснюється тим, що в оголошеннях про вакантні посади роботодавець вказує реальну зарплату, а не лише її «видиму» частину. ЗМІ відображають реальний попит на робочу силу, який в 3-4 рази перевищує показники офіційної статистики. 

За даними моніторингу ЗМІ за період з січня по травень 2006 року можна (з певною достовірністю) говорити про такі характеристики і тенденції ринку праці:

Динаміка середньої заробітної плати 

З початку року розмір зарплати, що пропонується роботодавцями працівникам усіх категорій, зросла на суму порядку 100 грн. Станом на 07.06.2006 вона складала близько 940 грн. (нагадую, що це середня зарплата, що пропонується працівникам).

Структура і динаміка попиту на робочу силу 

В структурі видимого (тобто, такого, що відображається на шпальтах газет і в рекламних виданнях) попиту на робочу силу переважає попит на робітничі спеціальності, такі, як робітники будівельних професій, водії, вантажники тощо. 

Частка робітничих вакансій складає 40-45% від усієї їх кількості. Наступною за розміром є категорія менеджерських вакансій їх частка складає в середньому не менше 12%. Також значним попитом користуються працівники сфери торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування населення. 

Натомість, популярні серед молоді професії економістів, бухгалтерів, юристів користуються незначним попитом. Так, вакансії бухгалтерів і головних бухгалтерів складають в середньому лише 2,61% всіх оголошень, економістів – 0,4%, юристів – 0,37%. Це може свідчити про достатнє задоволення потреби в спеціалістах такого роду. 

Якщо говорити про тенденції, то можна помітити постійне зростання попиту на робочу силу в цілому. Кількість оголошень про вільні вакансії з початку року зростає приблизно на 100 вакансій щомісяця. Найбільший внесок в це зростання роблять робітничі вакансії. На них попит зростає найвищими темпами. 

Наведені цифри відображають лише видимий попит, тобто, реальний попит не обов’язково має саме таку структуру (як уже зазначалось на початку, це є основним недоліком моніторингу), проте, на основі отриманих даних можна зробити висновок про інтенсивність попиту на фахівців тих чи інших спеціальностей і про ступінь його задоволення. 

Оператори ринку послуг з працевлаштування 

Протягом січня-травня 2006 року на ринку послуг з працевлаштування постійно або періодично діяли 16 операторів (агенцій з працевлаштування і підбору персоналу). 

Серед усіх пропонованих вакансій, частка вакансій від агенцій по працевлаштуванню складає приблизно п’яту частину (в різних виданнях вона на протязі року коливається від 9,8% до 23,4%). Їх абсолютна кількість повільно зростає. 

Якщо характеризувати місцевий ринок праці в цілому, то за перші 5 місяців 2006 року можна відмітити його суттєву активізацію з боку роботодавців, посилення конкуренції серед агенцій з працевлаштування. Відповідно до цього, зростають вимоги до потенційних кандидатів на заміщення вакансій, зростають зарплати «дефіцитних» спеціалістів.

 

Іван Подолян,

спеціаліст з маркетингових досліджень

Консалтингового агентства «Персонал»


| Количество показов: 3639 |  Автор (привязка):  Подолян Іван Сергійович |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Аналитика




Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Васильєв Олександр Миколайович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка. т.14. Біологія. Біофізіологія. Медицина. Психологія.

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua