На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Аналитика / Политика

Не всі фракції однаково корисні…

Версия для печати Версия для печати

За прапорами міськрадівських фракцій часто ховається далеко не те, що написано в програмах партій. Місцеві «партизанські загони» імені Тимошенко, Януковича чи Ющенка охочіше воюють за конкретне особисте щастя, аніж за абстрактну перемогу партійних ідеалів

Тихий шепіт серед місцевих «хазяїв життя» впливає на місцевий політикум значно серйозніше за всі громи і блискавки, що лунають в Верховній Раді і Кабміні. Обмін будьонівок та перефарбування прапорів у місцевих радах як правило відбувається вже постфактум, і викликане елементарним бажанням пристосуватися до змін. Адже цінність реального збереження фізичного обличчя важить набагато більше за примарну перспективу зберегти політичне обличчя...

Через три тижні після другого пришестя Віктора Януковича на посаду прем’єр-міністра, коридорами мерії зашелестіли тривожні чутки про «тайні вечері» лідерів деяких фракцій, на яких обговорюються подробиці майбутнього перевороту в міській раді. Черкаський обласний осередок «Батьківщини» доволі болісно сприйняв створення екс-БЮТівцем Сергієм Одаричем фракції «Справедливість» в Черкаській міськраді, через що фракція БЮТ втратила майже третину своїх депутатських багнетів. «Розкольників» охрестили зрадниками та підлими особами, що не бажають бути в опозиції до Януковича. Утім, червневий зрив виборів мера Черкас пробив у черкаському БЮТівському серці значно більшу дірку, аніж це зробив крах помаранчевої коаліції в Верховній Раді.

За бажанням створити нову коаліцію в Черкаській міськраді швидше стоїть нелюбов конкретних депутатів до секретаря ради Анатолія Каленчука та БЮТівського нардепа Володимира Олійника, а не політичне переформатування на київських владних олімпах. В перші години своєї роботи, Черкаська міськрада нового, 5-го скликання об‘єднувалася не так за «помаранчеву коаліцію», як проти старого мера Анатолія Волошина. Відправка Волошина на незаслужений відпочинок зібрала в міськраді майже стільки ж голосів, як це зробило в обласній раді голосування за коаліційне керівництво (хоча в облраді 76 депутатів, а в міськраді – лише 60). Черкащанам уже добре відомо, що приземлені гаражно-земельні питання зривають у раді куди гучніші оплески, ніж нудне обговорення небесно-чистих партійних ідеалів.

Попередня міськрада, яка ще обиралася за округами, хоч і пережила три етапи створення більшості, залишилася собі вірною в головному. Спершу тодішні депутати купчилися в більшість під «Нашу Україну», потім понатикували біля сердець трояндочки СДПУ(о); насамкінець, в 2004-му, пробували зобразити себе «регіоналами» (а дехто взагалі вдавав з себе мало не уродженців Єнакієвого – батьківщини Януковича). Але протягом всього цього часу антиволошинський вектор міськради був таким же твердим непотихним, як бажання Президента Ющенка вступити в НАТО і ЄС. Тепер схоже на те, що в новій міськраді формується не так «проянуковичівська», як антикаленчуківська коаліція. Ненависть до конкретної людини в черкаській політиці важить набагато більше за вірність партійним ідеалам і платформам.

Хоч нинішні міні-парламенти народжувалися точнісінько так, як і великий парламент (себто, за списками), черкаські політичні нюанси і стосунки не видушити ні списками, ні партійними програмами. За великим рахунком, який сенс у фракціях, якщо всі депутати – черкащани, які сплять під однією політичною і бізнесовою ковдрою? Для місцевих осередків Партії регіонів усе одно не вистачить стількох хлопців із Єнакієвого, а для «нашоукраїнського» – не стане стількох вірних пасічників та шанувальників трипільської культури. Партійним київським босам доводиться миритися з тим, що за прапорами черкаських фракцій часто ховається далеко не те, що написано в статутах. Так само головним залишиться те, що місцеві «партизанські загони» імені Тимошенко, Януковича чи Ющенка значно охочіше воюють за конкретне особисте щастя, аніж за абстрактну перемогу партійних ідеалів.

Група киян – Михайла Бродського і Сергія Одарича остаточно поступилася в праві представляти БЮТ у Черкасах. Місцеві практичні хлопці перемогли гучних київських романтиків у битві за впливи в Черкасах. Утім, черкасці теж поступово усвідомлюють, що в обраних ними міськраді і райрадах Черкас засідає не Юлія Тимошенко, яка посилала їм повітряні поцілунки зі сцени перед облдержадміністрацією. Натомість дрібні бізнесмени під дахом Юлі отримали великі повноваження для розподілу черкаської землі під конкретні магазини, бари, автозаправки і автостоянки. Потужну течію в надрах блоку насправді становлять депутати-бізнесмени. Ці люди витрачають свій час не на красиві промови про «ідеальну країну», а на далеко неідеальну конвертацію цих слів у конкретні гроші. І під час земельних сесій вони звикли бити себе не в груди біля серця, а набагато нижче – в районі кишені.

Постійно себе запитуючи – а що я, власне, маю зі свого депутатства? Особливо це стосується тих, хто платив партії гроші за прохідні місця в списках. Це ще невідомо, хто кому нині диктує умови – Юлія Тимошенко черкаським бютівцям, чи вони їй. Можливо, не варто було витрачати чорнило на гучні слова про «єдину слабку надію, що бурхливі події у Верховній Раді України довкола формування коаліції не дали змоги приділити Черкасам достатньої уваги». А варто було б банально запропонувати БЮТівсько-бізнесовим колам прийнятні ставки оренди по землі і майну, і перелік «смачних» земельних ділянок для причетних до формування «ідеальної країни» депутатам…


| Количество показов: 1440 |  Автор (привязка):  Немченко Тетяна Володимирівна | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Аналитика




Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Сохацька-Горбель Олена Сергіївна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Концепція економічного розвитку України

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua