На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Аналитика / Экономика

ПДВ врятує комуналку...

Версия для печати Версия для печати

Те, що житлово-комунальна галузь України зараз переживає не найкращі свої часи, знає, напевно, кожен чиновник і кожен громадянин країни. Проте ці знання не додають комунальникам оптимізму. Більшість комунальних підприємств України перебувають на грані банкрутства. Чим ближче до зими, тим частіше в українських містах лунають згадки про Алчевськ. 

Українським містам погрожують вимкнути опалення та світло. Комунальники від початку року заборгували газопостачальникам близько 500 млн. гривень. А між тим Росія ще не поставила остаточного крапки у газових перемовинах з Україною. Тому не виключно, що ціна на газ до кінця року зросте ще у кілька разів. 

Єдиний вихід для комунальників – зменшувати податкове навантаження, піднімати тарифи та економити на витратах. Щоправда, в Кабміні це вже давно зрозуміли. І почали закликати комунальні підприємства та великі промислові гіганти вкладати кошти у енергозберігаючі технології. Але „віз і нині там”. Взяти, лишень те, що, за підрахунками спеціалістів, 30% тепла уходить у землю, не доходячи до споживача, ще 10% втрачається у підвалах та будинкових мережах. Словом, споживач платить за себе і за обігрів... землі. 

Між тим, комунальники продовжують „годувати” державу, сплачуючи до української казни податок на додану вартість. Лише комунальні підприємства Черкас за рік сплачують податку на додану вартість близько 9 мільйонів гривень. А якою вийде сума в масштабах України? До того ж ПДВ підприємства сплачують наперед. Причому за основу береться 100-відсоткова оплата комунальних послуг споживачами. Але, як відомо, проплата  становить від 80 до 95%.  

Крім того, у зв’язку із хвилею підняття тарифів, які останнім часом прокотилися по Україні, рівень оплати від населення не перевищуватиме 60-70%. А ПДВ сплачуватиметься по повній програмі. Автоматично податкове навантаження заганяє комунальників у прірву. Це змушує керівників комунальних підприємств ухилятися від сплати податків. Майже всі підприємства житлово-комунальної галузі є неприбутковими. В переважній більшості це робиться свідомо, щоб не сплачувати податок на прибуток, який зменшить і без того об’єм обігових коштів на підприємстві.

Члени донецької Асоціації житлово-комунальних господарств „Дом” пропонують свій вихід із ситуації. Вони розробили і передали до Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України свої пропозиції щодо змін в оподаткуванні комунальних підприємств. В цьому документі пропонується лишати на спеціальних рахунках Держказначейства зібраний податок на додану вартість, щоб згодом ці кошти вкладати в оновлення основних фондів та розвиток. 

Можна також внести зміни до законодавства про оподаткування комунальних підприємств, де передбачити залишення коштів, які сплачуються у вигляді податку на додану вартість, на рахунках комунальних господарств. Це в першу чергу покращить фінансову ситуацію в комунальній галузі й покращить якість послуг. 

Однак, на думку спеціалістів, від цих змін постраждають держаний та місцеві бюджети. Адже комунальні податки треба буде чимось „перекривати”, введенням, наприклад, нових видів податків та зборів. Це в першу чергу не сподобається підприємцям, які знову опиняться перед вибором: або банкрутство з подальшим закриттям, або масове ухилення від сплати податків. У цьому випадку керівництво держави обере підтримку підприємців і нехтування закликів комунальників про зміну оподаткування.


| Количество показов: 1673 |  Автор:  Сергій Кузляєв  | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:





Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Омельченко Роман Вікторович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Україна на шляху до європейської та євроатлантичної спільноти

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua