На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Аналитика / Политика

Звернення до профільного комітету Верховної Ради з вимогою рекомендувати відкликати проекти законів № 7132 та № 8711

Версия для печати Версия для печати

Шановні колеги!

Не лишайтесь осторонь ганебного зазіхання на наші свободи! Не допустіть упровадження офіційної цензури в Україні! Поставте свій підпис під вимогою відкликати небезпечні законопроекти, які загрожують конституційним правам та свободам: 

в.о. Голови Комітету з питань свободи слова та інформації ВРУ
Бондаренко О.А.

Голові Комітету з питань культури і духовності
Яворівському В.О.

Голові Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму
Костенко П.І.

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

Головам депутатських фракцій

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, громадяни та громадянки України, які підписалися під цим зверненням, закликаємо Вас скористатися повноваженнями, наданими Вам чинним законодавством, для недопущення ухвалення проектів Закону України №7132 "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" та Закону України №8711 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)", і попередження пов’язаних із прийняттям цих законів перешкод для реалізації основоположних прав та свобод людини.

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" не відповідає критеріям якості законодавства і несе загрозу реалізації права кожного та кожної свободно виражати свої погляди, гарантованого статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 34 Конституції України. 

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)" законодавчо закріплює дискримінацію за ознакою сексуальності, чим порушує права, гарантовані ст. 21, 22, 24 Конституції України та статтею 14 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Просимо взяти до уваги, що обидва законопроекти отримали негативну оцінку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України та викликали різку критику багатьох українських та закордонних експертів в сфері права. Свій протест проти їх прийняття висловили зокрема міжнародні правозахисні організації HumanRights Watch, "Репортери без кордонів", Представництво ООН в Україні, група депутатів Європарламенту, Генеральний Секретар Ради Європи. Вказані закони, в разі їх прийняття, вкрай негативно вплинуть як на суспільно-політичну ситуацію всередині країни, так і на імідж України на міжнародній арені.

Ухваленням цих законопроектів буде порушено конституційний принцип, яким забороняється прийняття законів та підзаконних актів, що звужують зміст, або зменшують обсяг прав, гарантований Конституцією України (ст. 22), а також стане причиною недотримання міжнародних зобов’язань України в сфері прав людини.

З огляду на вищезазначене, на підставі Конституції України, Закону України "Про Верховну Раду України", Регламенту Верховної Ради України,

ПРОСИМО:

- рекомендувати відкликати проект Закону України №7132 "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі", як такий, що не відповідає Конституції України та ратифікованим міжнародним договорам в галузі прав людини;

- рекомендувати відкликати проект Закону України №8711 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)", як такий, що не відповідає Конституції України та ратифікованим міжнародним договорам в галузі прав людини;

- направити законопроекти №7132 та №8711 на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію).


Підписатися під зверненням можна за посиланням


Матеріали за темою:

1. Щодо конституційності закону про захист суспільної моралі 
2. 
Мораль не підвладна Кримінальному кодексу. Громадськість вимагає скасувати Закон "Про захист суспільної моралі" 
3. 
З мовчазної згоди депутатів Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі відновлює свою роботу 
4. 
День добровільної здачі порнографічної продукції

5. Мистецтво очима цензора

6. НЕК як зовнішній замінник моралі

7. Поразка суспільства у битві за мораль

8. І знову про "захист суспільної моралі" 

9. Контролювати потрібно владу, а не Інтернет




| Количество показов: 845 |  Автор (привязка):  Рєуцький Костянтин Сергійович |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:





Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Ільчук Леонід Іванович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Заселення і господарське освоєння степової України в XVI-XVIII ст.

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua