На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экология

Вже скоро людство зіткнеться із загрозою небувало потужних цунамі і тайфунів

Версия для печати Версия для печати

Похмурий прогноз, який обіцяє людству зіткнення з небаченими досі стихійним лихом у найближчі десятиліття, прийнятий до публікації в науковому журналі Atmospheric Chemistry and Physics 

Це означає, що фахівці визнали такий розвиток подій вірогідним.

Стаття кліматолога Джеймса Хансена та його колег, прийнята до публікації в журналі Atmospheric Chemistry and Physics, прогнозує руйнування льодовиків Гренландії і Антарктиди, руйнівні бурі і цунамі, що несуть на береги гігантські валуни. Крім того, ці катастрофічні явища пропонується очікувати вже через кілька десятиліть, а не століть.

На думку вчених, процес починається з танення льодовиків, яке відбувається вже зараз. Прохолодна вода, потрапляючи в океан, лягає на більш теплу і щільну морську воду. Даний процес порушує нормальну механіку циркуляції води, завдяки якій товща води перемішується, а тепло з глибин океану виходить на поверхню.

В результаті цього тепла вода "консервується" в океані, ще сильніше розмиває льодовики, чого в океан потрапляє нова вода з танучих льодовиків і рівень моря різко підвищується. Порушення в роботі океанічних процесів циркуляції води, крім того, наводять до наростання температурних контрастів: тропіки стають спекотніше з-за глобального потепління, а Західна Європа і Північна Америка постраждають від холоду. Такі температурні контрасти і приведуть до катастрофічних цунамі і тайфунів.

Не чекаючи прийняття своєї статті до публікації, Хансен виклав її в інтернет ще в 2015 році, що викликало бурхливі суперечки. Одні вчені критикували Хансена за "злив" своїх даних безвідповідальним журналістам, а інші схвалювали його бажання бити на сполох з приводу глобального потепління. Нарешті, не всі кліматологи згодні з його розрахунками швидкості танення льодовиків.

Згідно з іншими прогнозами кліматологів до 2040 року Арктика повністю позбудеться льоду, а найбільші прибережні міста будуть частково затоплені.

До речі, науковий аналіз свідчить про те, що антропогенна зміна клімату стало причиною 14 екстремальних погодних явищ в 2014 році на всіх континентах, крім Антарктиди.

Джерело: ЗІК

| Количество показов: 183 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Єресько Ігор Геннадійович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua