На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


База знаний / Прогноз эксперта / Экология

Вже скоро людство зіткнеться із загрозою небувало потужних цунамі і тайфунів

Версия для печати Версия для печати

Похмурий прогноз, який обіцяє людству зіткнення з небаченими досі стихійним лихом у найближчі десятиліття, прийнятий до публікації в науковому журналі Atmospheric Chemistry and Physics 

Це означає, що фахівці визнали такий розвиток подій вірогідним.

Стаття кліматолога Джеймса Хансена та його колег, прийнята до публікації в журналі Atmospheric Chemistry and Physics, прогнозує руйнування льодовиків Гренландії і Антарктиди, руйнівні бурі і цунамі, що несуть на береги гігантські валуни. Крім того, ці катастрофічні явища пропонується очікувати вже через кілька десятиліть, а не століть.

На думку вчених, процес починається з танення льодовиків, яке відбувається вже зараз. Прохолодна вода, потрапляючи в океан, лягає на більш теплу і щільну морську воду. Даний процес порушує нормальну механіку циркуляції води, завдяки якій товща води перемішується, а тепло з глибин океану виходить на поверхню.

В результаті цього тепла вода "консервується" в океані, ще сильніше розмиває льодовики, чого в океан потрапляє нова вода з танучих льодовиків і рівень моря різко підвищується. Порушення в роботі океанічних процесів циркуляції води, крім того, наводять до наростання температурних контрастів: тропіки стають спекотніше з-за глобального потепління, а Західна Європа і Північна Америка постраждають від холоду. Такі температурні контрасти і приведуть до катастрофічних цунамі і тайфунів.

Не чекаючи прийняття своєї статті до публікації, Хансен виклав її в інтернет ще в 2015 році, що викликало бурхливі суперечки. Одні вчені критикували Хансена за "злив" своїх даних безвідповідальним журналістам, а інші схвалювали його бажання бити на сполох з приводу глобального потепління. Нарешті, не всі кліматологи згодні з його розрахунками швидкості танення льодовиків.

Згідно з іншими прогнозами кліматологів до 2040 року Арктика повністю позбудеться льоду, а найбільші прибережні міста будуть частково затоплені.

До речі, науковий аналіз свідчить про те, що антропогенна зміна клімату стало причиною 14 екстремальних погодних явищ в 2014 році на всіх континентах, крім Антарктиди.

Джерело: ЗІК

| Количество показов: 41 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (163) 
Демография (149) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (288) 
Образование (129) 
Общество (641) 
Политика (664) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (290) 
Экономика (1563) 
Энергетика (263) 
ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Стеценко Микола Станіславович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua