www.experts.in.ua

Русский  |  Українська

Помощь  |

Регистрация  |  Логин:


Пароль:


запомнить


Про проект

Головна

Події

Дайджест ЗМІ

Аналітика

Проекти

Опитування

Регіони

Експерти

Прогноз експерта

Бібліотека

Офф-лайн

Фотоархів

Контакти

Відгуки

Партнери

Посилання

...

Рубрики

Економіка

Політика та суспільство

Освіта

Охорона здоров'я

Культура

Эксперты


Віктор Кондратенко

Доступ закрыт ...

Отзывы


Володимир Фесенко

- Вне всякого сомнения, создание такой экспертной сети...

Доступ открыт ...

Запитання юристу


На запитання наших експертів відповідає юрисконсульт ЦІРТ

Головна  /  Аналіз результатів

Опитування на тему «Боротьба з туберкульозом в Україні»

Опитування на тему "Боротьба з туберкульозом в Україні"

11.05.06  |  ЦІРТ

Галина Жалковська, акушер-гінеколог, Славяносербська РТМО, Луганська область:

 

В Украине заболеваемость туберкулезом выросла среди социально дезадаптированных слоев населения и на сегодня остается много нерешенных социальных проблем. А сеть противотуберкулезных учреждений, их оснащение и медикаментозное обеспечение пока что, в полной мере, не может гарантировать максимальный охват профилактики и спецлечения.

Для снижения уровня заболеваемости туберкулезом необходимо, кроме медицинских, решить, прежде всего, социальные проблемы.


 

Ірина Дудченко, директор медичного центру, м. Харків:

 

Все вопросы, регулируемые Законом, я считаю своевременными. Люди, связанные с этой проблемой, могут в нем найти решение многих вопросов. Семьи, которые столкнулись с этим горем, а в последнее время наблюдается активизация детской заболеваемости туберкулезом, получат возможность оздоровления своих малышей.

Я думаю, что политические и общественные организации, те, кому небезразлично здоровье подрастающего поколения, помогут включить механизмы для решения на местах ключевых пунктов Закона.

Я считаю, что стоит возлагать надежды на эти перемены и всячески их поддерживать, иначе ни кто не придет к нам «на смену», а это будет трагедией в развитии молодой, современной и интересной страны.


 

Ольга Зозуля, лікар, Всеукраїнський проект по захисту прав лікарів:

 

Как известно, в нашей многострадальной стране эпидемия туберкулеза. Вакцинируют всех, но болеют и те, кого вакцинируют! Недавно прочитала сообщение советника по вопросам туберкулеза Европейского регионального бюро ВОЗ Ричарда Залескиса. По его словам, разработанная 80 лет назад и используемая до сих пор во всем мире вакцина, не защищает от туберкулеза («Новости медицины и фармации»  №3, февраль 2006).

При такой колоссальной антигенной и аллергенной нагрузке на наших детей со стороны окружающей среды и эндогенных факторов, мы "душим" детей бесполезными вакцинами. Неужели вопрос только в деньгах?


 

Володимир Зімін, заступник головного лікаря Мерефянської районної лікарні, Харківська область:

 

Ни один Указ или Закон не способен решить проблему роста заболеваемости туберкулезом. Во времена Никиты Хрущева было принято постановление о строительстве "хрущевок". Это разделило группы людей, что в свою очередь улучшило социальное положение жителей СССР, и как следствие этого снизило заболеваемость туберкулезом, который является "социальной болезнью". Т.е.
заболеваемость может снизится только при условии общего роста уровня социальной жизни в Украине, улучшенного питания.
Если вы знаете, палочку Коха, а точнее ее оболочку, может разрушить лауриновая кислота (составляющее бобрового жира). Эта кислота в Украине нигде не зарегистрирована и не производится, но издревле люди заметили что, жир из бобра излечивает людей больных туберкулезом. Если кого-то заинтересует более детальная информация об этом  методе, я могу проконсультировать. Напишите на мой электоронный ящик (v_zimin@experts.net.ua), отвечу всем.


 

Людмила Миронюк, головний акушер пологового будинку №6, м. Харків:

 

Я думаю, что проблема снижения уровня заболеваемости туберкулезом решаема, при выполнении следующих условий:

1. Разработка и выпуск украинской вакцины.

2. Проведение испытаний на пациентах в Украине.

3. Обязательное вакцинирование согласно графику вакцинации для детей и подростков.

Я поясню, почему я так считаю. Препараты, поступающие в Украину для проведения профилактических прививок, как правило, низкого качества. Кроме того, неизвестно, где они были сертифицированы. Отсутствует также информация о том, когда, где и на ком проводились исследования по определению аллергических реакций на эти препараты.

 

Как известно, в последнее время, увеличилось количество случаев массовых аллергических реакций у детей в период проведения вакцинации. Некоторые аллергические реакции неопасны, в то время как другие представляют реальную угрозу для здоровья. В связи с этим было принято постановление об обязательном согласии родителей на проведение вакцинации их детей, а также выяснении, нет ли у детей склонностей к тем или иным аллергическим реакциям.

 

Это говорит только об одном: препараты эти не прошли испытаний в местных условиях, и, какова будет реакция организма на них, неизвестно. Может они и являются эффективными в других странах, но по тем или иным причинам у нас они не "приживаются".


 

Світлана Вакуленко, старший викладач ХНУ ім. Каразіна, м.Харків:


 

На мой взгляд, туберкулез является социальной проблемой, как и здравоохранение в нашей стране в целом. Причиной является незаинтересованность со стороны государства здоровьем населения, а также менталитет наших соотечественников, так как очень мало людей, независимо от социального положения и доходов, заботятся о своем здоровье.


 

Олександр Степаненко, лікар, Чортківська районна лікарня, Тернопільська область:

 

Якщо говорити про Закон, то на мою думку він є актуальним, але немає чітких механізмів його реалізації. Щодо порушення прав людини, то цей пункт викликав дискусію у середовищі українських правозахисних організацій. З позиції ліберальної концепції прав людини, можна вести мову про порушення прав людини в процесі примусового лікування. Але, виходячи з реалій (ситуація епідемії в Україні), примусове лікування видається виправданим.

Я також вважаю, що рівень захворювання на туберкульоз збільшиться, оскільки державні програми боротьби з туберкульозом не виконуються, а соціальна та екологічна ситуація залишається несприятливою.



Назад  | 


Володимир Моренець

Що дасть рейтингування ВНЗ?

Доступ открыт ...

Опитування

30.01.07 – 20.02.07

ФАБРИКИ ДУМОК

Шановні експерти ВЕМ!
27 січня 2007 року в Києві пройшли установчі збори ВГО «Експерти України». Це важлива подія для нас, оскільки організацію створено на базі Всеукраїнської експертної мережі. В рамках ВЕМ та ВГО планується робота творчих експертних лабораторій (фабрик думок). У зв’язку з цим ми просимо акредитованих експертів ВЕМ відповісти на наші питання:

11.01.07 – 01.01.70

Сервіси порталу ВЕМ 2

Шановні колеги!

Ми плануємо організувати в наступному році роботу проектно-аналітичних груп експертів – фабрики думок – з важливих для України питань. Для їх ефективної роботи, народження нових ідей нам потрібно серйозно переоснастити портал ВЕМ. Ми розмірковуємо над цим та чекаємо на ваші пропозиції.


29.12.06 – 11.01.07

Що рік прийдешній нам готує?

20.12.06 – 31.12.06

Проблеми ЖКГ в Україні

Шановні експерти!
Одним з найгостріших питань на сьогоднішній день є майбутнє підвищення тарифів на послуги ЖКГ.
Голосніше, ніж будь-де, тема звучить у Києві. Причина - протистояння мера й міської ради. При цьому в коментарях з цього приводу переважають суто політичні тони.
Тим часом стан справ у сфері ЖКГ, перспективи її розвитку явно мають потребу в експертній оцінці. Як Ви вважаєте, у чому причини сьогоднішнього загострення проблем ЖКГ:

01.12.06 – 25.12.06

Сервіси Порталу ВЕМ

Шановні експерти!

У першій половині 2007 року ми плануємо оновити наш портал: удосконалити його функціональні можливості та додати нові сервіси, зберігши при цьому все найкраще, що є сьогодні в базовій версії порталу.
Тому ми звертаємося до Вас із проханням вказати, які саме рубрики та сервіси Ви вважаєте найважливішими для ефективної роботи нової версії порталу?

14.11.06 – 18.12.06

Пріоритети ВЕМ

Шановні експерти, користувачі порталу ВЕМ!

Ми розглядаємо 2007 рік як серйозний етап у розвитку Всеукраїнської експертної мережі. У найближчій перспективі - створення й діяльність Фабрик думок, заснування громадської організації ВЕМ, інші важливі події. Однак затвердження остаточного плану ще попереду. Тому ми просимо Вас відповістити на таке запитання:

25.10.06 – 08.11.06

Хто є справжнім експертом

Шановні експерти й користувачі порталу ВЕМ!
Всеукраїнська експертна мережа зростає: експертів, які пройшли процедуру акредитації, сьогодні вже понад 1000 чоловік! Це серйозна віха у розвитку проекту, і ми користуємося нагодою, щоб привітати Вас із цією подією!
Водночас це привід для того, щоб на порозі нового етапу у розвитку ВЕМ, пов'язаного з організацією фабрик думок (think tanks), запитати наших експертів, які саме критерії експертності вони вважають найважливішими

10.10.06 – 24.10.06

Україна на шляху до НАТО та ЄС

«Універсал національної єдності» визначає євроінтеграційний вектор розвитку України. Однак якщо вступ України до ЄС вже прийнято всіма політичними силами, як певною мірою віддалена, але важлива для країни перспектива, то вступ України до НАТО ще й до сьогодні є питанням дискусійним.

Отже ми маємо наступне питання для експертів:

25.09.06 – 02.10.06

Підсумки референдуму у Придністров’ї

На референдумі, що пройшов у невизнаній Придністровській Молдавській республіці, було прийнято рішення про створення самостійної держави з орієнтацією на союз з Росією, натомість основні європейські організації відмовились визнавати його результати.

Висловіть, будь ласка, свою думку. Свої письмові коментарі чи аналітичні матеріали надсилайте за адресою

12.09.06 – 30.09.06

Культурна й національна гордість

Шановні експерти!

Продовжуючи цикл опитувань, присвячених національній ідеї, ми вже сьогодні зіштовхуємося із примітним протиріччям.
З одного боку, опитування «Українці - хто вони?» показало: культурна самоідентифікація (в опитуванні – за мовною ознакою) серйозно уступає ідентифікації, пов'язаній із громадянством і походженням. І головним показником «українства» є почуття гордості за свою країну і її досягнення.
З іншого боку, опитування «Гордість України» показало, що більшість респондентів свідомо відмовляється від визнання тих досягнень України, які пов'язані з її сучасністю (демократичні інститути, економіка, промисловість тощо). Переважає саме визнання значимості культури, історії, національних традицій.
Таким чином, незважаючи на суперечливе ставлення до мовного фактору, саме культурний чинник можна розглядати в якості ймовірного об'єднуючого моменту.

У зв'язку із цим пропонуємо Вам взяти участь в опитуванні: «Культура й національна гордість».

...


Розробка і підтримка – Центр інтелектуальних ресурсів і технологій.
© Всі права захищені. Використання матеріалів порталу дозволяється за умови посилання (для Інтернет-видань – гіперпосилання) на www.experts.in.ua
З правилами користування порталом можна ознайомитися тут

Редакція порталу "Всеукраїнська експертна мережа" може не поділяти думку автора публікації. Відповідальність за достовірність та аутентичність фактів, наведених в публікації, несе її автор

Україна, Київ, 01001, вул. Костьольна 4, оф. 8
Тел: +38 (044) 494-24-61, Факс: +38 (044) 494-24-62
E-mail: