www.experts.in.ua

Русский  |  Українська

Помощь  |

Регистрация  |  Логин:


Пароль:


запомнить


Про проект

Головна

Події

Дайджест ЗМІ

Аналітика

Проекти

Опитування

Регіони

Експерти

Прогноз експерта

Бібліотека

Офф-лайн

Фотоархів

Контакти

Відгуки

Партнери

Посилання

...

Рубрики

Економіка

Політика та суспільство

Освіта

Охорона здоров'я

Культура

Эксперты


Руслана Каламаж

Доступ закрыт ...

Отзывы


Ірена Грига

- Жизнеспособность этого проекта зависит от каждого из нас

Доступ открыт ...

Запитання юристу


На запитання наших експертів відповідає юрисконсульт ЦІРТ

Головна  /  Аналіз результатів

Вступ України у СОТ

Опитування на тему: «Вступ України у СОТ»

18.07.06  |  ЦІРТ

Метою опитування було дослідити експертну думку стосовно вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) та можливі наслідки конкуренції з Росією на шляху вступу до цієї організації.

 

Отже подивимось які прогнози дають експерти ВЕМ щодо вступу України в СОТ.

З першого погляду видно, що незважаючи на ймовірну перевагу України в гонці до СОТ, думки розділились. Насамперед така невпевненість обумовлена відсутністю інформації щодо роботи зовнішньополітичного відомства України в цьому напрямку. Адже навіть за офіційним джерелом МЗС  (http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publication/content/2922.htm) діяльність вітчизняної дипломатії щодо вступу України в СОТ не є виразною, а отже прогнозування дій Російської Федерації в цьому інтеграційному процесі наразі є надзвичайно актуальним.

За даними опитування, більшість експертів вважає, що РФ буде заважати Україні на шляху вступу України в СОТ. Така думка є логічною, адже лідерство в такій ситуації надає значні переваги для експортерів. Зважаючи на те, що багато статей ЗЕД України та Росії є ідентичними (металургія, машинобудування, зброя, лікарські засоби тощо), наші країни дійсно є конкурентами.

 

Розглянемо детально, що саме означатиме вступ РФ раніше ніж України до СОТ.

Знову думки розійшлись. Через брак комплексних макроекономічних досліджень щодо впливу інтеграції України до СОТ на економічні процеси в державі, однозначної відповіді не було знайдено. Але все ж таки більшість респондентів вважає, що вступ РФ до СОТ стане додатковою перевагою для імпортерів (як для тих, хто завозить російські товари, так і для інших). Росія має надзвичайно велику територію, вступ країни до СОТ  дасть змогу побудувати більш вигідний транспортний коридор між країнами Європи та країнами «Золотого трикутника» та «Золотого півмісяця», а це означає, що в Україні з’явиться новий канал для імпорту товарів зі всього світу.

 

Інша думка про втрати західних ринків для українських експортерів базується на цінових конкурентних перевагах, що матимуть російські товари в країнах, де на них не буде зібране ввізне мито.

 

26% респондентів вважає, що вступ РФ у СОТ не вплине на кон’юнктуру українського ринку. Ця думка вирує серед тих, хто не вважає українську зовнішньоекономічну діяльність достатньо помітною в структурі світової економіки.

 

А ось втрату російського ринку для України прогнозують 24% респондентів, які оцінюють, що подолання митних бар’єрів для сировини та комплектуючих товарів значно вплине на російське виробництво. Цей імпульс покращить конкурентоспроможність російських товарів на домашньому ринку.

 

Щодо перспективи для реекспорту транзитних товарів, то така перспектива непокоїть 21% респондентів.


Назад  | 


Володимир Моренець

Що дасть рейтингування ВНЗ?

Доступ открыт ...

Опитування

30.01.07 – 20.02.07

ФАБРИКИ ДУМОК

Шановні експерти ВЕМ!
27 січня 2007 року в Києві пройшли установчі збори ВГО «Експерти України». Це важлива подія для нас, оскільки організацію створено на базі Всеукраїнської експертної мережі. В рамках ВЕМ та ВГО планується робота творчих експертних лабораторій (фабрик думок). У зв’язку з цим ми просимо акредитованих експертів ВЕМ відповісти на наші питання:

11.01.07 – 01.01.70

Сервіси порталу ВЕМ 2

Шановні колеги!

Ми плануємо організувати в наступному році роботу проектно-аналітичних груп експертів – фабрики думок – з важливих для України питань. Для їх ефективної роботи, народження нових ідей нам потрібно серйозно переоснастити портал ВЕМ. Ми розмірковуємо над цим та чекаємо на ваші пропозиції.


29.12.06 – 11.01.07

Що рік прийдешній нам готує?

20.12.06 – 31.12.06

Проблеми ЖКГ в Україні

Шановні експерти!
Одним з найгостріших питань на сьогоднішній день є майбутнє підвищення тарифів на послуги ЖКГ.
Голосніше, ніж будь-де, тема звучить у Києві. Причина - протистояння мера й міської ради. При цьому в коментарях з цього приводу переважають суто політичні тони.
Тим часом стан справ у сфері ЖКГ, перспективи її розвитку явно мають потребу в експертній оцінці. Як Ви вважаєте, у чому причини сьогоднішнього загострення проблем ЖКГ:

01.12.06 – 25.12.06

Сервіси Порталу ВЕМ

Шановні експерти!

У першій половині 2007 року ми плануємо оновити наш портал: удосконалити його функціональні можливості та додати нові сервіси, зберігши при цьому все найкраще, що є сьогодні в базовій версії порталу.
Тому ми звертаємося до Вас із проханням вказати, які саме рубрики та сервіси Ви вважаєте найважливішими для ефективної роботи нової версії порталу?

14.11.06 – 18.12.06

Пріоритети ВЕМ

Шановні експерти, користувачі порталу ВЕМ!

Ми розглядаємо 2007 рік як серйозний етап у розвитку Всеукраїнської експертної мережі. У найближчій перспективі - створення й діяльність Фабрик думок, заснування громадської організації ВЕМ, інші важливі події. Однак затвердження остаточного плану ще попереду. Тому ми просимо Вас відповістити на таке запитання:

25.10.06 – 08.11.06

Хто є справжнім експертом

Шановні експерти й користувачі порталу ВЕМ!
Всеукраїнська експертна мережа зростає: експертів, які пройшли процедуру акредитації, сьогодні вже понад 1000 чоловік! Це серйозна віха у розвитку проекту, і ми користуємося нагодою, щоб привітати Вас із цією подією!
Водночас це привід для того, щоб на порозі нового етапу у розвитку ВЕМ, пов'язаного з організацією фабрик думок (think tanks), запитати наших експертів, які саме критерії експертності вони вважають найважливішими

10.10.06 – 24.10.06

Україна на шляху до НАТО та ЄС

«Універсал національної єдності» визначає євроінтеграційний вектор розвитку України. Однак якщо вступ України до ЄС вже прийнято всіма політичними силами, як певною мірою віддалена, але важлива для країни перспектива, то вступ України до НАТО ще й до сьогодні є питанням дискусійним.

Отже ми маємо наступне питання для експертів:

25.09.06 – 02.10.06

Підсумки референдуму у Придністров’ї

На референдумі, що пройшов у невизнаній Придністровській Молдавській республіці, було прийнято рішення про створення самостійної держави з орієнтацією на союз з Росією, натомість основні європейські організації відмовились визнавати його результати.

Висловіть, будь ласка, свою думку. Свої письмові коментарі чи аналітичні матеріали надсилайте за адресою

12.09.06 – 30.09.06

Культурна й національна гордість

Шановні експерти!

Продовжуючи цикл опитувань, присвячених національній ідеї, ми вже сьогодні зіштовхуємося із примітним протиріччям.
З одного боку, опитування «Українці - хто вони?» показало: культурна самоідентифікація (в опитуванні – за мовною ознакою) серйозно уступає ідентифікації, пов'язаній із громадянством і походженням. І головним показником «українства» є почуття гордості за свою країну і її досягнення.
З іншого боку, опитування «Гордість України» показало, що більшість респондентів свідомо відмовляється від визнання тих досягнень України, які пов'язані з її сучасністю (демократичні інститути, економіка, промисловість тощо). Переважає саме визнання значимості культури, історії, національних традицій.
Таким чином, незважаючи на суперечливе ставлення до мовного фактору, саме культурний чинник можна розглядати в якості ймовірного об'єднуючого моменту.

У зв'язку із цим пропонуємо Вам взяти участь в опитуванні: «Культура й національна гордість».

...


Розробка і підтримка – Центр інтелектуальних ресурсів і технологій.
© Всі права захищені. Використання матеріалів порталу дозволяється за умови посилання (для Інтернет-видань – гіперпосилання) на www.experts.in.ua
З правилами користування порталом можна ознайомитися тут

Редакція порталу "Всеукраїнська експертна мережа" може не поділяти думку автора публікації. Відповідальність за достовірність та аутентичність фактів, наведених в публікації, несе її автор

Україна, Київ, 01001, вул. Костьольна 4, оф. 8
Тел: +38 (044) 494-24-61, Факс: +38 (044) 494-24-62
E-mail: