www.experts.in.ua

Русский  |  Українська

Регистрация  |  Логин:


Пароль:


запомнить



Проект "Проблемна карта України"

Опис проекту


Портрет регіону

Опис проекту: мета, задачі, механізм реалізації


Аналіз Проблемної карти України

Результати першого етапу проекту

Головна

Події

Дайджест ЗМІ

Аналітика

Проекти

Опитування

Регіони

Форум

Експерти

Прогноз експерта

Бібліотека

Партнери

Про портал

Офф-лайн

Фотоархів

Контакти

Відгуки

Посилання

...

Рубрики

Економіка

Політика

Освіта

Охорона здоров'я

Отзывы


Микола Мартиненко

- Я хочу підкреслити: експертна думка - дуже важлива

Доступ открыт ...


Дмитро Розенфельд

В Україні не буде приватних ВНЗ?

Доступ открыт ...

Головна  /  Прогноз експерта

Україна буде у СОТ восени?

Політика   19.04.06  |  Володимир Сіденко

…Борис Тарасюк прогнозирует, что Украина будет готова к получению членства во Всемирной торговой организации осенью нынешнего года.

 

По словам Тарасюка, уже почти завершена "внешняя часть" процесса вступления в ВТО, подписано 43 двусторонних протокола о доступе к рынкам товаров и услуг

http://www.korrespondent.net/main/151744 

 

…Москву беспокоит, что Киев может вступить в ВТО раньше и затормозит присоединение России в эту организацию

http://www.mignews.com.ua/articles/204507.html

 


Чи отримає Україна членство в СОТ вже восени?

Чи дійсно Україна потрапить до СОТ раніше за Росію?

 

На ці запитання відповів доктор економічних наук, головний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Володимир Сіденко:

 

- Можливість вступу України до Світової Організації Торгівлі вже восени цього року залежить від декількох чинників.

 

З технічної точки зору, слід відзначити, що Україна сьогодні вже майже завершила процес переговорів щодо умов доступу до ринків товарів і послуг. І фактично найближчими тижнями ми можемо чекати формального завершення цих переговорів.

 

З іншого боку, існує проблема остаточного узгодження законодавства України з умовами угод СОТ, яке в умовах ведення передвиборчої кампанії було вирішене Верховною Радою лише частково. Декілька законів Рада так і не змогла прийняти в цей період. Насамперед, йдеться про скасування експортного мита на відходи та брухт чорних металів, живу худобу та шкірсировину, про ліквідацію заборони на експорт брухту легованих чорних металів та кольорових металів, а також про допуск на внутрішній ринок України філій іноземних банків та про приведення до норм угод СОТ ряду інших законодавчих актів (про адвокатуру, про телебачення і радіомовлення, державне виробництво та реалізацію цукру, молоко і молочні продукти та ін.) Залишаються невирішеними деякі питання в аграрній сфері: стосовно регулювання імпорту цукру-сирцю, обсягів державної підтримки розвиткові сільського господарства. Є проблеми і в сфері технічного регулювання (стандарти, технічні регламенти, санітарно-епідеміологічні норми, оцінка відповідності). І зараз необхідно завершити  адаптацію законів України у вказаних галузях до норм СОТ та досягти відповідних багатосторонніх домовленостей з партнерами по СОТ. 

 

Разом з тим, на мій погляд, для вирішення цих питань є певні труднощі, зважаючи на розклад сил у парламенті, і немає гарантії, що законопроекти в означених сферах будуть прийняті новим складом Верховної Ради. Однак, в принципі існує можливість домовитись з нашими партнерами (якщо останні цього бажатимуть) на предмет того, щоб виконання певних зобов’язань перенести на майбутнє. В такому разі навіть без прийняття деяких „непрохідних” законів шлях Україні до СОТ було б відкрито.

 

Що стосується Росії, то сьогодні вона дещо відстає у переговорному процесі. Нею, на відміну від України, ще не врегульовані питання із США, де в переговорах є істотні відмінності в позиціях щодо питань допуску іноземних банків та страхових компаній на внутрішній ринок Росії, лібералізації ринку авіаційної техніки, застосування експортного мита на ключові позиції російського сировинного експорту, рівнів державної підтримки сільського господарства. У зв’язку з цим я думаю, що переговорний процес Росії буде тривати, принаймні, до кінця цього року.

 

Чи є в України шанси вступити до СОТ раніше від Росії – залежить від політичного бажання наших партнерів по переговорах. Це не таке просте питання, тому що керівництво СОТ та ключові учасники цієї організації, мабуть, віддали б перевагу одночасному прийняттю України та Росії, щоб уникнути певних торговельних ускладнень між цими кандидатами, які можуть виникнути внаслідок різночасового їх входження до СОТ. Проте, багато чого залежатиме від того, яким чином найближчим часом будуть розгортатися події щодо вирішення взаємних питань в стосунках між Україною й Росією.

 

До того ж існує інша проблема. Час прийому залежить від того, як будуть проходити самі переговори в рамках нинішнього раунду багатосторонніх торговельних переговорів СОТ. Мабуть, керівництво СОТ не дуже бажає, щоб в процесі цих переговорів з’явилися нові потужні учасники зі своїми претензіями і щоб ці претензії завадили певним вже досягнутим домовленостям. Як відомо і в України, і в Росії є такі претензії, щодо параметрів багатостороннього торговельного режиму, і я не виключаю того, що СОТ намагатиметься, щоб вступ України та Росії відбувся вже після того, як основний формат такого режиму буде узгоджений (скоріш за все, таке узгодження може статися до кінця цього року). Якщо візьме гору такий підхід, то говорити про вступ восени України до СОТ навряд чи буде виправданим.  

 

У підсумку скажу так: є значна ймовірність того, що Україна виконає в найближчі місяці основні передумови щодо вступу. Проте, чи відбудеться цей вступ вже восени цього року, чи ні – залежатиме від деяких причин, які знаходяться поза межами впливу українського керівництва. Це буде визначатися певними стратегічними інтересами наших ключових партнерів.


Назад  | 

Новини

26.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Українці тримаєтеся, долар почав падати

26.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Британцям дозволять дарувати свої органи незнайомим людям

26.04.06  |  Освітній портал

Українка одержала найзначнішу екологічну премію

26.04.06  |  Освітній портал

Учасники міжнародної конференції з проблем атомної енергетики закликають закінчити ядерну епоху

26.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

США допоможуть Україні вступити в НАТО

26.04.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Сьогодні 20-та річниця Чорнобильської катастрофи

...


Розробка і підтримка – Центр інтелектуальних ресурсів і технологій.
Всі права захищені. Використання матеріалів порталу дозволяється за умови посилання (для Інтернет-видань – гіперпосилання) на www.experts.in.ua

Редакція порталу "Всеукраїнська експертна мережа" може не поділяти думку автора публікації. Відповідальність за достовірність фактів, наведених в публікації, несе її автор

Україна, Київ, 01001, вул. Костьольна 4, оф. 8
Тел: +38 (044) 494-24-61, Факс: +38 (044) 494-24-62
E-mail: