На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Здравоохранение

Вимога Конфедерації вільних профспілок України

Версия для печати Версия для печати

КОНФЕДЕРАЦІЯ ВІЛЬНИХ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВІЛЬНИХ ПРОФСПІЛОК
МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

79021, Україна, м. Львів, вул. С.Петлюри 17/24, тел.032-2922315


09.10.2007 року; №48

Президенту України
Прем`єр-міністру України
Голові Верховної Ради України

ВИМОГА

Рівень зарплати медичних працівників не дозволяє нам вижити в даних умовах. Якщо лікарі перестануть брати хабарі, то їхні родини автоматично перейдуть на межу виживання. Вся свідома медична громада бажає звільнитись від цього ганебного явища, однак нас дивує, чому уряд України підняв зарплату митникам, міліції, суддям в значних розмірах, а медпрацівникам - нижче реального прожиткового рівня. Фактично Верховна Рада та уряд проявляють повне нерозуміння та неповагу до медиків. У всіх цивілізованих країнах медичні працівники отримують найвищі, достойні зарплати, як ознаку високої поваги і розуміння статусу лікарів та інших медпрацівників у суспільстві.

Вимагаємо:

1. Негайно прийняти поправку до Законів України, яка дозволяла б медпрацівникам проводити страйки та інші форми протесту, оскільки на даний час Закони забороняють страйкувати медикам, що не заборонено у всіх цивілізованих країнах світу.

2. Негайно підняти мінімальну зарплатню лікарів до 3000 грн., а оперуючим лікарям хірургічного профілю до 5000 грн.

3. Відповідно медсестринському персоналу підняти мінімальну зарплатню до 1/3 від мінімальної зарплати лікаря (так само пропорційно в залежності від хірургічного та нехірургічного профілю роботи), а молодшому медперсоналу до 1/4.

4. Негайно заборонити безготівковий автоматичний перерахунок профспілкових внесків в Україні у розмірі 1% від зарплати. Проводити сплату профспілкових внесків лише особисто, щомісячно.

5. Пропонуємо забезпечити всім, а не окремим громадянам України, можливість лікування в Барселоні та інших містах Євросоюзу за державний кошт, оскільки незабаром при такому стані системи охорони здоров’я, ніхто не зможе та не захоче лікуватися в наших умовах.

6. Виконати вимоги акції протесту Вільної профспілки медпрацівників Львівської обласної клінічної лікарні.

7. Відповідно до ст. 77 Основ Законодавства про охорону здоров’я, п. “Ж”, встановити заробітну платню медичним та фармацевтичним працівникам не нижче від середнього рівня по промисловості. Не відміняти щорічно Законом про бюджет нашу мінімальну зарплату та виплатити заборгованість по зарплатні згідно з рішенням Конституційного суду України від 09.07.2007 року.

8. Згідно зі ст. 44 Закону України "Про профспілки їхні права та гарантії діяльності" відраховувати 0,3 % фонду оплати праці за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань. Вільні профспілки ніколи не отримували ці 0,3 %, що є порушенням рівноправності профспілок.

9. Забезпечити Вільні профспілки приміщеннями та розподілити майно профспілок, бо на сьогоднішній день є порушення рівноправності профспілок.

10. Враховуючи критичну ситуацію із захворюванням населення на СНІД, туберкульоз, гепатити і т.д. та високі завдання покладені на медиків Президентом та урядом, надати всім медпрацівникам 50% доплату до посадового окладу згідно з Постановою КМУ № 1298 від 30.08.2002 року п.4 та 5 – за складність та напруженість в роботі та відновити бригадні форми оплати праці.

11. Заборонити приймати на роботу медперсонал поки всі працюючі медпрацівники не будуть забезпечені 100% посадовими окладами (один із засобів запобігання корупції та конфліктів в колективах).

12. Надавати щорічно грошову винагороду у розмірі середньомісячної зарплати за сумлінну працю.

13. При наданні щорічної відпуски виплачувати допомогу в розмірі посадового окладу на оздоровлення.

14. Надати медпрацівникам статус державного службовця - при виході на пенсію, розмір пенсії встановлюється на рівні 90% від останнього посадового окладу.

15. Якнайшвидше провести реформи системи охорони здоров`я шляхом введення страхової медицини, переглянути та ліквідувати застарілі норми праці та виробництва, поступово привівши їх до норм Євросоюзу. Можливим варіантом є зміна системи адміністрування медицини, коли функції Головного лікаря виконує економіст–менеджер.

16. Провести реформу післядипломної освіти згідно з вимогами Євросоюзу та принципами Болонського процесу, реформувати систему атестації та ліквідувати категорії. Забезпечити 100% оплату курсів підвищення кваліфікації у провідних клініках України та Європи. Не знищувати існуючій позитивний досвід Української вищої освіти.

17. Терміново провести аналіз раціональності використання бюджетних коштів в структурах державної медицини та збільшити бюджет медицини до середньоєвропейських показників (співвідношення до національного валового продукту), що дасть змогу значно покращити забезпечення медустанов обладнанням, інвентарем, медикаментами та зарплатою.

18. Вимагаємо прозорості в проведенні тендерів на всіх рівнях.

19. Визнати захворювання для медиків (СНІД, туберкульоз, гепатити та інші), як професійні.

20. Забезпечити нормальні умови праці в медичних структурах:

  • забезпечити м’яким та твердим інвентарем, медикаментами, спецодягом;
  • зобов’язати адміністрацію забезпечити рівні можливості для всіх працівників виконувати свої професійні обов’язки та виконувати ст. 25 прим. КЗПП, а саме заборонити спільну роботу близьких родичів в медустановах, що дозволить викорінити клановість та корупцію в медицині;
  • необхідно забезпечити пропорційну участь всіх лікарів хірургічних відділень та стаціонарів у наданні хірургічної медичної допомоги та з урахуванням бажання пацієнтів (письмова заява), забезпечити лікарів та медперсонал всім необхідним для виконання професійних обов’язків. В зв’язку з нерівномірністю розподілу пацієнтів та операцій відбувається трудова дискримінація, декваліфікація медпрацівників, зривається підготовка кваліфікованих спеціалістів по існуючій системі категорій. Така ситуація веде до конфліктів в колективах та зниження рівня надання допомоги громадянам України.

21. Забезпечити реально прозору кадрову політику в медичних структурах.

22. Інформувати профспілкові органи про прийняття кадрових рішень у медичних закладах.

23. Створити комісію з метою перевірки фактів порушень КЗПП та в атестаційних комісіях при ГУОЗ та МОЗ.

24. Враховуючи високу ступінь корупції в медичних установах, як загальновідомий факт, пропонуємо створити антикорупційний комітет з питань боротьби з корупцією в медичних установах та медичних учбових закладах із залученням громадських організацій.

Просимо з розумінням поставитися до наших вимог та підтримати нас на державному рівні для забезпечення правильних пріоритетів в житті суспільства, прав громадян на якісну, сучасну медичну допомогу.

З повагою,

Шуляк О.В., заступник Голови ВП МП України, Голова ВП ЛНМУ імені Данила Галицького, Голова Львівського обласного осередку ГО «Всеукраїнський проект захисту прав лікарів», Голова Львівського обласного осередку ВГНО «Експерти України», Член Громадського Форуму м. Львова, Професор кафедри урології ЛНМУ імені Данила Галицького

Репко Д.Д., заступник Голови ВП МП України, Голова медичної секції Громадського Форуму м. Львова, Голова Об’єднання ВП МП Львівської Області


| Количество показов: 4060 |  Голосов:  6 |  Рейтинг:  2.83 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:Отзывы 1 - 10 из 11
Начало | Пред. | 1 2 | След. | Конец

Андрей Набоков, 26.10.2007 15:13:11 Цитировать Имя

Цитата
Владимир Крылов пишет:
Еще в прошлом веке изложил некоторые соображения по этому поводу. Даже большим чинам от медицины писал умные записьки о том, что у нас больничные койки не койки, а лежанки. Не очень странно, что все осталось не на месте, нет просто стали финансовые потоки очень "правильно" регулировать. Через время вернусь к тем соображениям и попробую обнародовать в экспертной сети.
Проблему Вы подняли вовремя и практически правильно.

А где можно почитать эти соображения? Мне ОЧЕНЬ интересно.


Гость, 17.10.2007 20:30:19 Цитировать Имя

Цитата
Владимир Крылов пишет:
Проблему Вы подняли вовремя и практически правильно.


Спасибо
ждем Ваших размышлений и предложений
еЩЕ БИ И ДЕЙСТВИЙ!!!!!!!


Василь Федорчук, 15.10.2007 20:32:30 Цитировать Имя

Шановний пане Крилов! Не пожалійте часу і зайдіть на сайт рекомендований д-ром Бабушкіним(див.вище).Там ці питання піднімаються,аналізуються і, доклавши незначних зусиль, отримаєте повну уяву про стан справ в медицині!

З повагою В.Федорчук


Владимир Крылов, 15.10.2007 20:20:42 Цитировать Имя

Еще в прошлом веке изложил некоторые соображения по этому поводу. Даже большим чинам от медицины писал умные записьки о том, что у нас больничные койки не койки, а лежанки. Не очень странно, что все осталось не на месте, нет просто стали финансовые потоки очень "правильно" регулировать. Через время вернусь к тем соображениям и попробую обнародовать в экспертной сети.
Проблему Вы подняли вовремя и практически правильно.


Олександр Шуляк, 15.10.2007 18:40:46 Цитировать Имя

Цитата
Владимир Крылов пишет:
К этим требованиям можно присоединиться, но только после того, как будет утверждена национальная классификация болезней,


Много подобных вопросов надо решить при реформе системи здравоохранения!!!!!1
А вы пожалуйста разработайте свои требования и продвигайте их!!!!!!!!!!!!!
Не надо к нам присоединяться с таким настроением!!!!!!!!!!
Да и зарплата Вас видимо устраивает???????????
Тогда ничего делать и не нужно!!!!!!!!!!!


Владимир Крылов, 14.10.2007 21:08:31 Цитировать Имя

К этим требованиям можно присоединиться, но только после того, как будет утверждена национальная классификация болезней, соответственно вытекающих из нее технологий лечения. Потом и страховую медицину ввести, как с государственным так и частным страхованием. Тогда за зарплату будут бороться не только врачи, но и страховые агенты, которые реально защищать пациента, в ином случае они просто лишаться своих денег, доверенных пациентами для оплаты очень непростого труда врачей и медперсонала.


Олександр Шуляк, 13.10.2007 15:48:59 Цитировать Имя

Цитата
Гость пишет:
Для того, чтобы эти требования стали явью, не нужно было за популистов типа ЮВТ голосовать. Эти требования можно было выдвигать правительству коалиции, они постепенно процентов 70 этих требований могли выполнить. А сейчас, если Юля будет премьером, ложки готовьте... Д---мо хлебать.Уважаемый гость!
Во-первых преставьтесь, если вы уваажаете себя и другх конечно!
Во-вторых к сожалению ни одно правительство (реальное на сегодня) не виполнит практически ничег из этих требований самостоятельно!!!!!!!!1
Надо "выдавливать" все акциями протеста и другими мерами!!!!!!!!!
Это у меня лично---не вызывает сомнений.
Мы пробуем работать в правительством Януковича-без реальных результатов к сожалению.
Даже часто ответов не получаем. Хотя знаем, что информирован о нашей позиции даже лично ЯВФ.
Так что Вы себя и нас иллюзиями насчет любого правительства не тешьте!!!!!
Почитайте Форум тут на сайте--для общего развития


Гость, 12.10.2007 18:12:50 Цитировать Имя

Для того, чтобы эти требования стали явью, не нужно было за популистов типа ЮВТ голосовать. Эти требования можно было выдвигать правительству коалиции, они постепенно процентов 70 этих требований могли выполнить. А сейчас, если Юля будет премьером, ложки готовьте... Д---мо хлебать.


Олександр Шуляк, 12.10.2007 15:14:15 Цитировать Имя

Цитата
Александр Бабушкин пишет:
///Бастовать врачам в США запрещено законом.Так было всегда.Врачи не имеют права обьединяться в профсоюсы,поскольку это входит в противоречие с антимонопольным законодательством/// - читайте первоисточник от уважаемого Игоря Булатова на http://forum.vrach.in.ua/viewtopic.php?pid=3101#p3101
///"Вот начнут нам платить,как на западе-заработаем как на западе"-один из мифов украинской медицины.
Многие командиры от украинской медицины,профессора и академики уже давно выколачивают из своих пациентов эквивалент того и даже больше,чем зарабатывают их квалифицированные коллеги в Западной Европе./// - это тоже оттуда.
Уважаемый Александр! У нас столько врачей, в т.ч. и хирургов, что если им будут платить по 3000 - 5000 грн., то бюджет задохнется. Сначала нужно экономику поднять и отсеять слабых докторов из медицины. Если во Львове некоторые гинекологи оперируют 3 - 4 раза в году, то что это за специалист? Обращение красивое, впечатляющее, но поймите, что оно невыполнимо. Нужно менять всю систему здрава.Конечно нужно менять всю систему!!!!!!!!!!!!!
А как????????????????77
В том числе и через акции протеста и требования профсоюзов!!!!!!!!!!
А профсоюзи медработников есть везде, в том числе и в США.
Давайте работать в эос направлдении!!!!!!!!
Привет Чернигову!!!!11


Александр Бабушкин, 12.10.2007 15:06:45 Цитировать Имя

///Бастовать врачам в США запрещено законом.Так было всегда.Врачи не имеют права обьединяться в профсоюсы,поскольку это входит в противоречие с антимонопольным законодательством/// - читайте первоисточник от уважаемого Игоря Булатова на http://forum.vrach.in.ua/viewtopic.php?pid=3101#p3101
///"Вот начнут нам платить,как на западе-заработаем как на западе"-один из мифов украинской медицины.
Многие командиры от украинской медицины,профессора и академики уже давно выколачивают из своих пациентов эквивалент того и даже больше,чем зарабатывают их квалифицированные коллеги в Западной Европе./// - это тоже оттуда.
Уважаемый Александр! У нас столько врачей, в т.ч. и хирургов, что если им будут платить по 3000 - 5000 грн., то бюджет задохнется. Сначала нужно экономику поднять и отсеять слабых докторов из медицины. Если во Львове некоторые гинекологи оперируют 3 - 4 раза в году, то что это за специалист? Обращение красивое, впечатляющее, но поймите, что оно невыполнимо. Нужно менять всю систему здрава.


Отзывы 1 - 10 из 11
Начало | Пред. | 1 2 | След. | Конец


Перейти к обсуждению на форуме >>Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Гацько Василь Миколайович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Альманах матеріалів ВЕМ за 2006 рік

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua