На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Политика

Контролювати потрібно владу, а не Інтернет

Версия для печати Версия для печати

Українська влада розпочала новий наступ на свободу слова та вираження поглядів. Цього разу йдеться про контролювання Інтернет-простору

Продовження. Початок див.:

1. Щодо конституційності закону про захист суспільної моралі
2.
Мораль не підвладна Кримінальному кодексу. Громадськість вимагає скасувати Закон "Про захист суспільної моралі"
3.
З мовчазної згоди депутатів Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі відновлює свою роботу
4.
День добровільної здачі порнографічної продукції

5. Мистецтво очима цензора

6. НЕК як зовнішній замінник моралі

7. Поразка суспільства у битві за мораль

8. І знову про "захист суспільної моралі" 

Звернення із вимогою направити нову редакцію закону "Про захист суспільної моралі" на експертизу до Венеціанської комісії

Правозахисна спільнота занепокоєна звісткою, що народні обранці замість старого неякісного Закону "Про захист суспільної моралі" хочуть подарувати українцям новий, але ще більш неякісний. Мова йде про законопроект № 7132 "Про внесення змін до Закону "Про захист суспільної моралі", прийнятий у першому читанні 18 жовтня цього року.

У законопроекті лишились усі недоліки чинного закону "Про захист суспільної моралі", який послідовно
критикувався європейськими та українськими експертами як такий, який не є правовим та закладає підвалини для системних порушень свободи вираження поглядів. Голосування за вказаний законопроект можна було б вважати просто черговим спазмом політичного популізму, якби він не містив деяких дуже небезпечних новел. Законопроект, взятий за основу парламентом, містить ще більше оціночних визначень, які дозволяють подвійні тлумачення і можуть бути підставою для застосування санкцій фактично проти будь кого з нас. Крім того, новий законопроект необґрунтовано розширює повноваження Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, створюючи ще більше можливостей для корупції, тиску на громадянське суспільство та засоби масової інформації.

Пропонований закон нібито гарантує нам "право на інформацію, вільну від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, моральному та психологічному стану населення", але цим фактично заперечує наше право отримувати достовірну інформацію про діяльність влади. Бо ніщо так не погіршує моральний та психологічний стан населення, як правда про тих, кому ми довірили управляти своєю країною.

Влада краде. Влада вбиває. Якщо ми хочемо жити в кращій країні, нам треба бути сміливішими і вчитися контролювати владу, а не віддавати рештки своєї свободи, дозволяючи контролювати Інтернет і телебачення. Щоб жити в кращій країні, ми маємо вимагати від своїх обранців прийняття не цього, а інших законів – тих, які дадуть нам можливість уважно стежити за кожним кроком чиновників, які не дозволять їм ігнорувати наші скарги та звернення, які передбачатимуть персональну відповідальність кожного чиновника, що порушив наші права, які дадуть нам можливість без остраху заявляти владі свої вимоги. А з вихованням своїх дітей ми впораємося самі.

З цього приводу активісти-правозахисники ініціювали збір підписів під вимогою направити Проект Закону України 7132 від 15.09.2010 "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію). Підписанти апелюють до того, що вказаний законопроект не відповідає критеріям якості законодавства і несе загрозу реалізації права кожного вільно виражати свої погляди, гарантованого статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 34 Конституції України.

Не можна не реагувати на таку небезпечну законодавчу ініціативу. Не залишайтесь осторонь, ПІДПИШІТЬ звернення до президента та міністра юстиції з вимогою направити законопроект № 7132 на експертизу до
Венеціанської комісії!

 

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Міністру юстиції України
Лавриновичу О.В.

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, ті, що підписалися нижче, звертаємося до Вас із вимогою скористатися повноваженнями, наданими Вам чинним законодавством, для проведення експертизи Проекту Закону України 7132 від 15.09.2010 р. "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" та попередження пов’язаних із прийняттям цього закону перешкод для реалізації основоположних прав та свобод людини.

На наше глибоке переконання, вказаний законопроект не відповідає критеріям якості законодавства і несе загрозу реалізації права кожного свободо виражати свої погляди, гарантованого статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 34 Конституції України.

З огляду на вищезазначене, на підставі Конституції України, Закону України "Про Кабінет міністрів України", Статуту Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії),

ПРОСИМО:

- направити Проект Закону України 7132 від 15.09.2010 р. "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію).

 

Ви можете також долучитися до колективного звернення.

Усю інформацію щодо розгляду Закону "Про захист суспільної моралі" можна знайти на сайті Громадської кампанії проти цензури ЗМІ та творів мистецтва.


| Количество показов: 792 |  Автор (привязка):  Рєуцький Костянтин Сергійович |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Матвєєв Арій Олексійович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Конституційно-законодавчі проблеми становлення місцевого самоврядування в Україні

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua