На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Цей день в історії - події та люди. 11 червня

Версия для печати Версия для печати

11.06.2009 18:55:26 |  

Свято:

Католицьке свято Пресвяте Тіло і Кров Христа.

Події дня:

1937 – спеціальне судове “присутствіє” Верховного суду СРСР під головуванням В. Ульріха на закритому судовому засіданні в порядку, що був установлений законом від 1 грудня 1934 р., розглянуло справу по звинуваченню в злочинах, передбачених статтями 58 (ч. 1-6), 58 (ч. 8), 58 (ч. 11) КК РРФСР, М. Тухачевського, І. Якіра, І. Уборевича, О. Корка, Р. Ейдемана, Б. Фельдмана, В. Примакова, В. Путни. Спеціальне судове “присутствіє” визнало всіх підсудних винними в порушенні військового обов’язку (присяги), зраді Робітничо-Селянської Червоної армії та Батьківщини і засудило їх до вищої міри покарання – розстрілу. Процес був одним з проявів масових сталінських репресій проти командного складу РСЧА, що розгорнулись у 1937 – 1938 рр. За цей час було репресовано 3 маршали Радянського Союзу, 2 армійські комісари І рангу, 2 командарми І рангу, 12 командармів ІІ рангу, 2 флагмани флоту І рангу, 15 армійських комісарів ІІ рангу, 60 комкорів, 25 корпусних комісарів, 136 комдивів, 221 комбрига, 34 бригадних комісарів – усього близько 40 тис. чоловік. У тому числі в Київському і Харківському військових округах репресій зазнали І. Якір, І. Федько, І. Дубовой, М. Амелін, В. Сидоренко та інші. Репресії значно підірвали боєздатність Червоної армії, були однією з головних причин її невдач на початку Великої Вітчизняної війни. Воєначальники, засуджені 11 червня 1937 р., були повністю реабілітовані військовою колегією Верховного суду СРСР 31 січня 1957 р.

1942 – у Вашингтоні було укладено радянсько-американську угоду щодо принципів взаємодопомоги у веденні війни проти агресії.

1944 – в районі Самбору відбулись збори представників незалежницьких українських політичних сил, на яких була утворена Українська головна визвольна рада (УГВР). На зборах було також ухвалено тимчасовий устрій УГВР, політичну платформу і декларації принципів (Універсал); затверджено текст присяги вояка УПА. Було обрано бюро ради. Генеральний секретаріат ради вважався підпільним урядом України.

1965 – постанова Ради Міністрів УРСР про створення Донецького державного університету на базі Харківського державного університету.

Цього дня народились:

1762 – Іван Якимович Фальковський (в чернецтві Іриней), український вчений-просвітитель. Після закінчення Київської академії викладав у ній математику, астрономію, філософію, архітектуру, поезію, теологію. Описав видимий рух Сонця та залежні від нього явища, а також рух Місяця і пов'язані з ним затемнення; навів відомості про комети та змінні зорі. Під керівництвом Фальковського видавались “Київські місяцеслови” – щорічники, в яких містились відомості про положення Місяця і Сонця, про затемнення, публікувались статті на історичні теми. Будучи у 1812 р. єпископом Смоленська, активно сприяв організації опору населення міста військам Наполеона І.

1899 – Феодосія Андріївна Барвінська, українська актриса, народна артистка УРСР. Сценічну діяльність почала 1913 року. Понад 30 років працювала на сцені Київського українського драматичного театру ім. І. Франка. Знімалась також в кіно (“Іван”, “Червона хустина”, “Під золотим орлом”).

1864 – Ріхард Штраус, німецький композитор і диригент, член АМ у Берліні. Представник експресіонізму і неокласицизму. Автор симфонічних поем “Макбет”, “Дон Жуан”, “Веселі витівки Тіля Уленшпігеля”, “Дон Кіхот”, опер “Саломея”, “Електра”.

1899 – Ясунарі Кавабата, японський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури (1968), яку він отримав “за писемницьку майстерність, яка з надзвичайним почуттям виражає сутність японського образу мислення”. Автор повістей “Країна снігу”, “Тисяча журавлів”, “Сплячі красуні”, романів “Стогін гори”, “Давня столиця”, оповідань, есе. Витончена простота – основна риса стилю Кавабати. Його творчість – це поєднання традицій давньої японської літератури (зокрема поезії хокку) з естетикою дзен, що заперечує розумове сприйняття світу і стверджує принцип природності й безпосередності.

1904 – Еміль Буріан, чеський композитор, драматург, режисер і актор. Засновник відомого театру “Д-34” (Прага), де ставив гострополітичні спектаклі. Під час фашистської окупації був в’язнем концтабору.

1909 – Борис Іванович Приймак, український архітектор, народний архітектор СРСР, професор Київського художнього інституту. До 1936 р. працював у проектних організаціях Харкова, брав участь у складанні проектів планування і реконструкції міст Запоріжжя, Кривого Рога, Маріуполя, Тбілісі. 1955 – 1973 – головний архітектор Києва, один з авторів генерального плану реконструкції міста та проекту планування й забудови Хрещатика. Серед найвідоміших споруд: будинок Міністерства зв’язку, Головпоштамт, готель “Москва”, станції метро “Завод “Більшовик”” (тепер “Шулявська”), “Нивки”, “Жовтнева” (нині “Берестейська”), “Червона площа” (тепер “Контрактова”). Один з авторів генерального плану Києва до 2000 року, проекту центру міста.

1924 – Михайло Дмитрович Обертюхін, український баяніст, педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР, професор Львівської консерваторії (викладає з 1956 р.).

1944 – Валентин Панасович Шерстюк, український піаніст, заслужений діяч мистецтв України.

Цього дня померли:

1847 – Джон Франклін, англійський полярний дослідник, член Королівського товариства. В 1819 – 1821 рр. і в 1825 – 1827 рр. керував двома експедиціями, відкрившими частину арктичного узбережжя Північної Америки. У 1845 р. очолив полярну експедицію на кораблях “Терор” і “Еребус”, споряджену з метою відкриття Північно-Західного проходу. Всі її учасники загинули.

1859 – Клеменс Меттерніх, австрійський державний діяч і дипломат, князь. У 1809 – 1821 рр. – міністр закордонних справ і фактично глава австрійського уряду, 1821 – 1848 рр. – канцлер. Один з організаторів Священного союзу.

Источник:  Всеукраїнський прес-центр
Ссылка:  http://presscenter.ukrinform.ua/history.php?hist_id=874

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 614

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua