На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Цей день в історії - події та люди. 6 серпня

Версия для печати Версия для печати

06.08.2013 16:26:56 |  

Свято:

День Хіросіми. Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї. 6 серпня 1945 р. американська авіація бомбардувала японське місто Хіросіму, вперше в історії застосувавши атомну зброю проти людей. Уранова бомба "Малюк" позбавила життя понад 140 тис. людей. Усього ж від наслідків цього вибуху загинуло 237 тисяч японців. Сполучені Штати застосували свою нову зброю через три тижні після того, як вона з’явилася на світ. Саме 16 липня 1945 р. поблизу міста Альбукерке (штат Нью-Мексико) відбувся вибух, що символізував собою нову еру в історії людства – еру зброї масового знищення. Для випробування керівники проекту обрали шматок пустелі, оточеної горами. Колись іспанські поселенці назвали це місце Хорнадо дель Муерто ("дорога мертвих") – цю назву долина отримала з-за майже нестерпної спеки, відсутності питної води і нападів індійців-апачів. Спостерігаючи, як підіймався посеред пустелі перший ядерний гриб, голова Манхеттенського проекту Роберт Оппенгеймер промовив: "Я став Смертю, руйнівником світів", - процитувавши "Бхагавад Гіту", священну книгу індусів. Його колега – фізик Кеннет Бейнбрідж – висловився більш прозаїчніше: "Тепер усі ми – сучі діти". Багато років по тому, Роберт Оппенгеймер зізнається, що він і його колеги розуміли, що після цього випробування світ не зможе залишатися таким, яким він був до вибуху. "Дехто сміявся, дехто плакав, але більшість мовчала", - так описував він реакцію своїх колег-учених, котрі хоч і раділи з того, що випробування пройшли вдало, але не могли не відчути жаху від тієї колосальної сили, яку вони випустили на волю. У міському парку Хіросіми (Парку миру) знаходиться монумент, присвячений жертвам американського бомбардування з написом: "Спіть спокійно, помилка не повториться". В Японії час від часу спалахують дебати навколо цього напису, який можна трактувати по-різному – і як вказівку на помилку всього людства, і як помилку Сполучених Штатів Америки, які стали тепер союзником Токіо, і як помилку самої Японії, яка розв’язала війну, що й призвело до трагедії Хіросіми. В 1970 р. було навіть створено товариство, яке виступало за зміну напису. Врешті-решт власті Хіросіми встановили поряд з монументом в Паку миру дошку-пояснення, на якій написано, що мова йдеться про клятву всього людства ніколи більше не воювати.

Міжнародний день "Лікарі світу за мир". Відзначається в день бомбардування Хіросіми.

Національне свято Республіки Болівія – День проголошення незалежності (1825 р.).

Російська православна церква вшановує пам’ять святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба, у святому хрещенні Романа і Давида – перших російських святих-мучеників.

Католицьке свято Преображення Господнє.

Події дня:

1517 – у Празі (Чехія) білоруський просвітитель, учений і друкар Франциск Скорина (Скарина) видав "Псалтир" церковнослов’янською мовою і 19 окремих книг Біблії тодішною білоруською мовою. Цей день вважається початком білоруського книгодрукарства.

1657на 62 році життя у селі Суботові Черкаської області від раку помер Богдан (Зіновій) Михайлович Хмельницький, гетьман України з 1648 р., державний діяч і полководець. "Амінь тобі, великий муже! Великий, славний. Та не дуже… Якби ти на світ не родивсь Або в колисці ще упивсь… То не купав би я в калюжі Тебе преславного. Амінь" – писав про Хмельницького Тарас Григорович Шевченко.

1918 – виступ на сесії Українського церковного собору П. Скоропадського, який висловився за автокефалію Української церкви.

1932 – на терасі готелю "Ексцельсіор" на острові Лідо відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.

1940 – анексія СРСР Естонії.

1944 – у ході Львівсько-Сандомирської операції війська 4-го Українського фронту звільнили Дрогобич.

1949 – арешт першого секретаря Кримського обкому ВКП(б) Н. В. Соловйова, колишнього (в 1938 – 1946 рр.) голови Ленінградського облвиконкому, члена військової ради Ленінградського фронту по тилу, у так званій ленінградській справі – один із сфабрикованих у 1949 – 1952 рр. процесів проти партійних, господарських, комсомольських та інших керівників Ленінграда.

Цього дня народились:

1789 – Ілля Васильович Буяльський, видатний вітчизняний хірург і анатом. Один із засновників топографічної анатомії в Росії, основоположник вчення про індивідуальну мінливість. Склав широко відомі посібники (атласи) з хірургічної анатомії, розробив кілька нових хірургічних операцій та метод заморожування трупів. Народився на Чернігівщині; закінчив Медико-хірургічну академію в Петербурзі, з 1821 р. – професор цієї академії. Викладав пластичну анатомію в Академії мистецтв, був обраний академіком академії мистецтв.

1789 – Фрідріх Ліст, німецький економіст, один з найяскравіших представників німецької політичної економії, основоположник націонал-протекціонізму. Автор праці "Національна система політичної економії", в якій протиставив концепціям А. Сміта і Д. Рікардо своє вчення про національне господарство. Один із засновників Німецької торговельної і ремісничої спілки.

1809 – Альфред Теннісон, лорд, англійський поет, одна з найпомітніших постатей вікторіанської поезії.

1874 – Жорж Лефевр, французький історик. Автор праць з історії Великої Французької революції (головним чином про положення французького села за доби якобінської диктатури).

1889 – Давид Наумович Гофштейн, єврейський поет, перекладач в Україні. Один із зачинателів єврейської радянської поезії. Автор збірок "Біля шляхів", "Червоне цвітіння", "Україна", "Лірика".

1914 – Михайло Іванович Сейго, діяч українських організацій у Канаді, член крайового виконавчого комітету Товариства об’єднаних українських канадців. Понад 20 років був директором газети "Юкрейніан канейдіан".

1929 – Валентин Петрович Тимошин, український і російський режисер, народний артист УРСР. Працював головним режисером Кримського російського драматичного театру та Луганського українського музично-драматичного театру.

Источник:  ВЕМ
Ссылка:  http://www.experts.in.ua/

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 613

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua